Serigrafi metal ya da ahşap çerçeveye gerilmiş ipek malzemeye emisyon çekildikten sonra çalıştığımız filmi ışıklı masada kalıba pozlanır. Pozlandıktan sonra su tutularak açılır. Baskıda çıkmasını istediğimiz yazı ve şekiller kalıpta oluşur. Kalıbı tezgaha sabitlenir ve ayarlanır.

Malzemeye uygun olan boyayı ipek kalıbın üzerine dökerek ragle ile baskı yapılır.

Kalıbın açık olan gözeneklerinden boya alta geçerek serigrafi yapılacak malzemeye geçer ve üretim yapılmış olur

Serigrafi baskı işlemi çok eski ama hala çok tercih edilen baskı şeklidir. Yapılan baskı yüksek kalite, yüksek kapatıcılık, net görüntü, keskin hatlarla; firmanızın veya markanızın logosu amblemini bastırabilirsiniz. Reta Etiket, Serigrafi Baskı teknolojilerini aktif şekilde kullanarak sizlere en kaliteli ürün ve malzemelere baskı olanağı tanır. Serigrafi Baskı kazınma ve silinmeye karşı çok dayanıklı ve uzun ömürlü bir baskı sistemidir.

  • Uyarı ve ikaz işaret levhaları için serigrafi baskı levha ve etiket üretimi
  • Serigrafi baskılı metal etiket
  • Serigrafi baskı teknolojisine uygun her türlü ürün ve malzemeyi Serigrafi olarak üretebiliriz.
  • Her türlü iç ve dış hava şartlarına dayanıklı malzemelerin üstüne silinmez, dayanıklı serigrafi baskısı yapılması
  • Matbaa makinalarında yapılamayan emicilik özelliği olmayan metal, seramik, kumaş, plastik, deri, pleksi, pvc, ahşap ve cam gibi malzemelere baskı olanağı tanıyan bir baskı sistemidir.

Elektronik sektörünün olmazsa olmazı serigrafi baskı devre kartlarının yollarını çok net şekilde basılmasına olanak sağlar. Reta Etiket serigrafi endüstride yerini en üst sıralara taşımıştır.

Serigrafi etiket denildiği zaman akla gelen ürün çeşitleri, Opak etiket , pvc etiket, şeffaf etiket, alüminyum metal etiket, paslanmaz metal etiket, leksan etiket, membran switc etiket, tuş takımı, promosyon ürünleri seriğrafi baskı, promosyon tampon baskı çeşitleridir.

Serigrafi tekniğinin uygulanabildiği malzeme türleri
Cam, deri, kumaş, polyester, metal, ahşap,

Fiksaj işlemi sayesinde baskısı yapılan serigrafi boyası, gözeneklere iyice işleyerek etiketin baskısına dayanıklılık sağlar. Bu etiketi sert bir cisimle çizmeye çalışsanız bile bunu başaramazsınız. Sentetik ve selülozik tiner, benzin, mazot, solvent, ispirto, aseton gibi boya çıkaran kimyasallarla bile çıkarılamaz. Çok sert, sıcak soğuk , nemli hava şartlarına bile dayanıklı olan bu etiketler,

HEMEN ARA
×